Nowe produkty

Newsletter

Śledź nas na Facebooku

Lista produktów producenta: GreenPan
GreenPan to belgijska firma założona w 2007 roku. Pierwsza wyprodukowana patelnia tej marki rozpoczęła "ceramiczną rewolucję", odmieniając życie osób na całym świecie.

Od momentu powstania firma przekształciła się w duży koncern o nazwie The Cookware Company, skupiający kilka siostrzanych marek: GreenLife, VitaVerde, GreenChef, Fiesta - i flagowy GreenPan.

Firma opatentowała nowatorską ceramiczną powłokę antyprzywieralną Thermolon. Była to pierwsza na rynku powłoka niezawierająca politetrafluoroetylenu (PTFE), potocznie nazywanego teflonem.

Najważniejsze cechy Thermolonu:  • nie zawiera teflonu – jest pierwszą na świecie ceramiczną powłoką antyprzywieralną

  • jest wytwarzany bez używania kwasu perfluorooktanowego (PFOA - związku chemicznego podejrzewanego przez niektórych naukowców o działanie kancerogenne), nie zawiera też ołowiu ani kadmu

  • nie zawiera żadnych innych toksycznych składników, a wykorzystane w produkcji materiały nie są szkodliwe dla środowiska

  • jest odporny na wysokie temperatury, nawet do 450°C

  • cechuje się również lepszym przewodnictwem ciepła niż tradycyjne powłoki, dzięki czemu ciepło jest rozprowadzane bardziej równomiernie po całej powierzchni naczyniaNajnowsza odmiana powłoki Thermolon zawiera diamenty, które zwiększają jej wytrzymałość i przewodnictwo ciepła.
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów