Niebieskie naczynie do zapiekania retro Zobacz większe

Niebieskie naczynie do zapiekania retro

Dostępny

TA00010

TalaCeramiczne naczynie typu cocotte do zapiekania zup, sufletów czy zapiekanek. Utrzymane w pastelowej tonacji kolorystycznej w stylu vintage.

Ceramika, z której wykonano foremki, wyróżnia się niskim współczynnikiem porowatości i wysoką wydajnością materiału oraz wysoką wytrzymałością. Można jej używać w piekarniku i kuchence mikrofalowej, lodówce i zamrażarce.

Więcej szczegółów

52,99 zł brutto

Opis

Producent: Tala
Marka: Tala
Materiał: ceramika
Kolor: niebieski
Pojemność 200 ml
Wymiary: 13 cm x 11 cm x 8 cm
Rodzaj kuchenki piekarnik
Uwagi: Można myć w zmywarce.

Więcej informacji

Tala to brytyjska firma, której korzenie sięgają końca XIX wieku, kiedy to Frederick Taylor i Thomas Law nawiązali współpracę w Birmingham, rozpoczynając produkcję akcesoriów i tekstyliów kuchennych. 

W latach 40. XX wieku Tala przedstawiła swoim klientom mistrzynię wypieków Anne Anson; firma dołączała do swoich produktów broszurki z jej przepisami i poradami, dostarczając bogatą wiedzę amatorom wypieków. Broszury cieszyły się ogromną popularnością, wpływając tym samym na rozpoznawalność marki.

W latach 50. XX wieku wprowadzono charakterystyczną, firmową stylistykę produktów Tala, przyjazną użytkownikowi i odpowiednią do zaprezentowania w kuchni. Owa stylistyka obowiązuje po dziś dzień, ku wielkiej uciesze miłośników stylu retro i vintage.

Obecnie większość produktów Tala wyrabia się ręcznie, często przy użyciu maszyn, które służyły do tego przez dziesięciolecia.

Produkty powiązane

6 innych produktów w tej samej kategorii: