Nowe produkty

Ostatnio przeglądane

Newsletter

Śledź nas na Facebooku

Emaliowana brytfanna retro głęboka duża Zobacz większe

Emaliowana brytfanna retro głęboka duża

Dostępny

TA00013

TalaWyjątkowo trwała i piękna brytfanna z emaliowanej blachy w pastelowej tonacji kolorystycznej w stylu retro.

Blacha została pokryta pyłem szklanym i trzykrotnie wypalona, w efekcie czego jest trwała, solidna, idealnie gładka i nieprzywieralna.

Więcej szczegółów

229,99 zł brutto

Opis

Producent: Tala
Marka: Tala
Materiał: blacha emaliowana
Kolor: niebieski, kremowy
Wymiary: 33 cm x 24 cm x 5 cm
Rodzaj kuchenki: piekarnik
Uwagi: Brytfannę można myć w zmywarce, ale producent zaleca mycie ręczne; nie używać metalowych zmywaków ani żrących środków chemicznych; aby pozbyć się bardzo uciążliwych plam, brytfannę należy pozostawić w wodzie z płynem do mycia naczyń.

Więcej informacji

Tala to brytyjska firma, której korzenie sięgają końca XIX wieku, kiedy to Frederick Taylor i Thomas Law nawiązali współpracę w Birmingham, rozpoczynając produkcję akcesoriów i tekstyliów kuchennych. 

W latach 40. XX wieku Tala przedstawiła swoim klientom mistrzynię wypieków Anne Anson; firma dołączała do swoich produktów broszurki z jej przepisami i poradami, dostarczając bogatą wiedzę amatorom wypieków. Broszury cieszyły się ogromną popularnością, wpływając tym samym na rozpoznawalność marki.

W latach 50. XX wieku wprowadzono charakterystyczną, firmową stylistykę produktów Tala, przyjazną użytkownikowi i odpowiednią do zaprezentowania w kuchni. Owa stylistyka obowiązuje po dziś dzień, ku wielkiej uciesze miłośników stylu retro i vintage.

Obecnie większość produktów Tala wyrabia się ręcznie, często przy użyciu maszyn, które służyły do tego przez dziesięciolecia.

6 innych produktów w tej samej kategorii: