Nowe produkty

Newsletter

Śledź nas na Facebooku

Na Wielkanocnym Stole oprócz wazonu ze świeżymi kwiatami i dekoracyjnych, kolorowych pisanek powinno znaleźć się miejsce dla wielkanocnego królika i innych ozdób nawiązujących do tradycji tego święta.

Dekoracje na Wielkanocnym Stole

Odświętne nakrycie stołu powinno być jednocześnie dobrze przemyślane – z ilością ozdób nie można przesadzać. Stół nie jest jedynym miejscem, które możesz ozdobić, aby stworzyć świąteczną atmosferę – wybierz odpowiednie akcesoria zdobiące komodę lub stolik (np. figurki, wazony itd.). Zainspiruj się kolekcjami projektantów wnętrz i skomponuj uniwersalny zestaw, za pomocą którego co roku wprowadzisz ducha świąt wielkanocnych do swojego domu.

Dominują pastelowe odcienie

Połączenie nasyconych odcieni żółci i zieleni jest kojarzone z wiosną i naturą budzącą się do życia. Co roku kompozycje dekoracji w takiej kolorystyce dominują na wielkanocnych stołach. Tym razem projektanci proponują jednak bardziej subtelną gamę pasteli. Wielkanocne ozdoby utrzymane w pastelowej kolorystyce doskonale się prezentują na tle beżowego lub białego obrusu. Intensywne barwy pozostawiam florystycznym kompozycjom.

Nie zapomnij o wielkanocnym zającu!

Wielkanocne króliki na stół

Najprostszym sposobem na wprowadzenie świątecznej atmosfery do mieszkania są ozdoby w postaci figurek. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się zajączki wielkanocne, które są jednym z głównych symboli świątecznych. Inne propozycje to baranki oraz kurczaczki symbolizujące nowe życie.

Zobacz naszą ofertę figurek na Wielkanoc

Dekoracyjna owca Wielkanoc

Dekoracje DIY – niektóre ozdoby możesz zrobić samodzielnie

Pisanki

Podstawową dekoracją wielkanocnego stołu są pisanki – jeżeli chcesz, aby współgrały z pastelową kolorystyką wystroju stołu przygotuj je używając techniki decoupage. Możesz pomalować je ręcznie zdobiąc jasnymi barwami. Wyszywane serwetki z koronki ozdobione symbolami świąt wielkanocnych także możesz wykonać samodzielnie. Problem w tym, że nie zawsze jest na to czas. Dlatego najczęściej wybieranymi dekoracjami są akcesoria tworzące wielkanocne kolekcje.

Kwiaty jako element dekoracji stołu

Wielkanocny wystrój wnętrza nie będzie kompletny, jeżeli zabraknie kompozycji kwiatów zaprezentowanych w wazonach o dowolnym kształcie. Kwiaty odświeżają wnętrze i wprowadzają wiosenną atmosferę. Faworytami są nie tylko krokusy, narcyzy i żonkile. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się tulipany, które wiosną występują w różnych odmianach, a także symboliczne, białe lilie. Biała lilia jest symbolem zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Ułożysz z nich elegancki bukiet, który będzie doskonale komponował się z pastelowymi dekoracjami stołu.

Wielkanocne króliki

Nie tylko kolor ma znaczenie

Spójna kolorystyka świątecznych ozdób wielkanocnych jest niezwykle istotna, ale nie wolno zapominać o formie. Tematyczne elementy zastawy, takie jak półmisek z przykrywką w kształcie kury, za pomocą którego możesz wyeksponować pisanki, są nie tylko bardzo dekoracyjne, ale również funkcjonalne. Jeżeli nie przepadasz za figurkami, albo nie masz gdzie ich postawić, wybierz dekoracyjne elementy zastawy.